Merkezimizde 50 m² genişlikte, aynı anda 5 terapistin çalışmasına uygun bir  fizyoterapi salonu bulunmaktadır. Fizik Tedavi salonuna giriş merkezimizin arka tarafından, herhangi bir basamak bulunmayan eğitimli yoldan yapılabilmektedir. Bu şekilde tekerlekli sandalye kullanan bir fiziksel engelli bireyin, kimseden yardım almadan fizik tedavi hizmeti almak için kurumumuza gelebilmesi mümkündür.

Kurumumuzda engelli veya özel ihtiyaçlı çocuklar, alanında tecrübeli fizyoterapistler tarafından; motor gelişim,fonksiyonellik, kas kuvveti, koordinasyon ve denge, eklem hareketi, duyu-algı, ortezleme, spastisite ve el becerileri açısından değerlendirilir. Elde edilen sonuçlar doğrultusunda sosyal,psikolojik ve zihinsel gelişimleri göz önüne alınarak bir program belirlenir. Tedavi programını destekleyecek yardımcı cihazlar (atel,yürüteç,ayakkabı seçimi,gece splinti) tespit edilir ve Fizyoterapist ‘in takibinde tedavi programı uygulamaya başlanır.

Tedavi programı; alanında deneyimli Lisans mezunu Fizyoterapistler tarafından başta bobath nörogelişimsel tedavi yöntemi olmak üzere tüm nörogelişimsel tedavi yöntemleri, dorn terapi ,refleksoloji   ile manuel terapi kullanılarak uygulanır. Fizyoterapi salonumuzda muayene ve terapi yatakları, ihtiyaca yönelik olarak kullanılacak olan tüm ekipman ve yardımcı malzeme ile birlikte Uzay Terapisi (suit therapy) bulunmaktadır.

fizyoterapi