Logoİsimli

SEVGİ İZİ PROJESİ

Zihinsel engelli olan, Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan yakınlarımızın bir gün aniden gözümüzün önünden kaybolacağı korkusunu hep yaşarız. Asıl önemli olan ise bu tür rahatsızlığı bulunan yakınımızın kendini ifade edemeyecek olması. Kaybolduğunda nereye gideceğini, ne yapacağını bilemeyecek olması.

Uzun süredir engelli kayıplarının daha kısa sürede bulunması için kafa yoran Müge Anlı, sonunda Sevgi İzi projesini hayata geçirmeye karar verdi. Bunun için www.benibuldular.com sitesini açtı. Bu site, kayıpların bulunması için hem güvenlik güçlerine hem de ailelere yardımcı olacak.

sevgi izii

NE YAPMAMIZ GEREKİYOR?

Aslında sistem çok basit. Yakınlarının kaybolmasından endişe eden aileler, iletişim adres ve telefonlarıyla sitemize başvurup formu dolduracak. Sitemiz kendilerine bir numara verecek. Örneğin, 104 no. Bu numara kaybolmasından endişe edilen kişinin sol bileğinin üzerine işlenecek. O kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi onun güvencesi olacak.

BİZ NE YAPIYORUZ?

Özel Sosyal Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak, proje kapsamında öğrencilerimizden bu hizmetden yararlanmak isteyenler için Sevgi İzi ekiplerini kurumumuza davet edeceğiz. Bu sayede kurumumuzda zahmetsiz bir şekilde “Sevgi İzi”ni yaptırabileceksiniz.

Ancak bunun için belirli bir sayıda talep toplamamız ve tarih belirlememiz gerekiyor. Bu sebeple velilerimiz ve öğrencilerimizden “Sevgi İzi” yaptırmak isteyenler isimlerini 01/07/2016 tarihine kadar kurumumuz yetkililerine yazdırabilirler.

Ayrıntılı bilgi için www.benibuldular.com tıklayabilir ve kurum yetkilerimizle görüşebilirsiniz.

Başakşehir rehabilitasyon logo

beni buldular

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *